Vestuvių fotografo patarimai jauniesiems

  Vestuvių fotografo patarimai jauniesiems

   

  1. Išsirinkite sau malonų fotografą. Peržiūrėkite fotografų nuotraukų pavyzdžius (portfolio), atkreipkite dėmesį į fotografavimo stilių.

  Įsivaizduokite save kai kuriose nuotraukose ir pamąstykite, ar norėtumėte panašių nuotraukų iš savo vestuvių. Fotografą renkatės sau, prieš fotografą svarbu jaustis laisvai ir nesivaržyti. Gerai pagalvokite, kokių nuotraukų norėtumėte. Reportažiniai kadrai būna gyvi, natūralūs, daugelis „pagauti“ nepozuojant. Jei norite turėti gražias parodomąsias nuotraukas ir esate pasiruošę pozuoti – rinkitės tradicinę režisuotą vestuvių fotografiją. Tiek reportažinis, tiek pozuotas fotografavimo stilius yra geri, nuotraukos gražios, svarbiausia pasirinkti sau tinkamiausią stilių. Išsirinkę fotografą pasitikėkite juo!

   

 • Savo vestuvių dienos scenarijų, maršrutą bei vietas, kuriose norėtumėte surengti fotosesiją, planuokite kartu su savo vestuvių fotografu. Aptarkite tai su savo vestuvių fotografu.Kuo įvairesnės vietos, tuo įdomesnės nuotraukos, tačiau nepersistenkite, juk ne į turistinį žygį ruošiatės. Praneškite apie savo galutinį apsisprendimą fotografui, kad jis galėtų tinkamai pasiruošti.

 • Likus maždaug savaitei iki vestuvių, aptarkite su vestuvių fotografu Jums brangius žmones ar dalykus, kuriuos norėtume matyti įamžintus nuotraukose. Jūsų suteikta informacija padės vestuvių fotografui orientuotis žmonių santykiuose fotografuojant Jus ar Jūsų artimuosius, taip pat informuokite vestuvių fotografą apie scenarijaus pasikeitimus.

 • Džiaukitės savo švente – tai Jūsų meilės diena! Jei vestuvių dieną nuolat tikrinsite, ar viskas vyksta pagal planą, Jūsų veide nebus šventės nuotaikos. Jei šventiniai žiburėliai nespinduliuos Jūsų akyse, jų ten neįdės nei geriausias vestuvių fotografas, nei Photoshop‘as, nei kitos šiuolaikinės fotografijos gudrybės. Taigi, vestuvių dieną paveskite viskuo rūpintis patikimam asmeniui.

 • Nevaržykite savo šiltų jausmų vienas kitam, mėgaukitės vienas kitu ir šia diena. Būtent tokius jausmus norite matyti savo vestuvių nuotraukose. Neužgniaužkite savo jausmų, kad ir kokie drovūs esate, šią dieną jausmai turi šviesti Jūsų veiduose ir spinduliuoti aplinkiniams šilumą. Ne balta suknelė, tobula šukuosena ar makiažas sukuria tikrą vestuvių nuotaiką, o mylinti ir savo meilę vienas kitam rodanti pora nuotraukas padaro nepakartojamomis. Aišku ne be fotografo pagalbos.

 • Pasistenkite gerai išsimiegoti ir pavalgyti: po akimis juoduojantys ratilai, išvargęs veidas ir netvirta laikysena neleis gerai jaustis, o tuo labiau atrodyti vakaro karaliene.

 • Nesuklyskite – makiažas ne antraeilis dalykas. Prie puošnaus apdaro dera nekasdieniškas makiažas. Išsirinkite patyrusį specialistą, naudokite kokybiškas bei išbandytas kosmetines priemones, atsiminkite, kad Jūsų makiažui gali tekti atlaikyti džiaugsmo ašaras, saulę, lietų, bučinius, vėją.

 • Patikrinkite, ar tvirtai laikosi šukuosena, kuri turės atrodyti puikiai visą dieną nepaisant oro sąlygų. Išbandykite, ar gerai laikosi šydas, ar jis nevaržo Jūsų judesių. Sukaustytas kaklas besistengiant nepamesti šydo, padarys Jus panašią į „buratino pusseserę“, o ne į žavią nuotaką.

 • Jei turite nuogąstavimų dėl savo išvaizdos, pvz.: spuogai, patamsėję dantys, dėl kurių kompleksuojate ir bijote šypsotis ir pan., aptarkite tai su fotografu. Šiuolaikinės technikos galimybės leidžia pakoreguoti daugelį defektų. Fotografas gali nuotraukose išbalinti Jūsų dantis, tačiau jei vengsite šypsotis ir nuotraukose matysis tik sučiauptos lūpos bei susirūpinimas dėl savo netobulų dantų, šiuolaikinės technologijos bus bejėgės bandydamos įdėti šypseną į Jūsų veidą nuotraukoje. Na nebent vestuvinėse nuotraukose norėtumėte matyti ne savo, o nepažįstamos būtybės veidą...

 • Įpareigokite geriausią draugę ar vieną iš pamergių nešiotis rankinę, kurioje bus svarbiausios priemonės ištikus nenumatytam atvejui: kosmetinė, stiprios fiksacijos lakas, segtukai plaukams, pudra, žirklutės, adata, siūlai, atsarginės pėdkelnės, šepetys drabužiams, lūpų dažai, vienkartinės servetėlės prakaitui ar ašaroms nuvalyti.

 • Jei nešiojate akinius, pamąstykite apie galimybę juos pakeisti kontaktiniais lęšiais: akinių stikluose būtinai atsispindės saulė, medžiai, o gal net apkūni tetulė...

 • Pasiruoškite gamtos išdaigoms: nesitikėkite saulėto oro vien todėl, kad šiandien Jūsų vestuvės. Gali lyti, ir smarkiai.... Tad turėkite dailų (geriausią baltą) skėtį, kuris lyjant lietui išgelbės Jūsų šukuoseną, apdarus, o gal net ir Jūsų nuotaiką... Baltas elegantiškas skėtis gali puikiai pasitarnauti ir šviečiant kaitriai vidurvasario saulei, o be to – tai puikus aksesuaras romantiškoms nuotraukoms.

 • Pasirūpinkite gražiomis šampano taurėmis: elegantiška jaunoji puošnia suknele ir vienkartinės baltos plastikinės stiklinaitės – neromantiškas ir juo labiau ne iškilmingas derinys.

 • Vestuvių dieną nesusikoncentruokite į perdėtą savo suknelės gelbėjimą nuo nešvarumų. Mes nesiūlome Jums braidyti po balas, bet kad ir kaip stengsitės, suknia vis vien išsiteps, o gal net ir įplyš. Tai pasitaiko ne taip jau ir retai. Tačiau nerimastingumas ir perdėtas nuometo, šukuosenos ar suknelės taisymas neleis Jums atskleisti savo žavesio. Juk tai yra būtent Jūsų, o ne kažkieno kito šventė.

 • Jei norite, kad fotografas įamžintų Jūsų pasiruošimą ceremonijai ir išlydėtuves iš namų, suteikite galimybę fotografuoti Jūsų pasiruošimą neskubant.

 • Per sutuoktuvių ceremoniją elkitės iškilmingai, neskubėkite, klausykite vedančiojo vestuvių ceremoniją, skirkite dėmesį vienas kitam ir leiskite fotografui įamžinti svarbius momentus. Maudami žiedą ant mylimojo piršto, neužstokite vaizdo, antraip nuotraukoje atrodys, kad veikiate kažką nepadoraus.

 • Pozuokite taip, kaip mokate, išmeskite iš galvos įsitikinimus, kad esate nefotogeniški, per stori, per ploni, ar dar kokie nors. Jūs neturite tikslo savo vestuvių dieną tapti fotomodeliu, Jūsų tikslas – džiaugtis šia diena ir vienas kitu, tad bendraukite, rodykite vienas kitam jausmus, judėkite, darykite ką nors kartu. Nesvarbu, kad kiti į Jus žiūri, jie žiūri todėl, kad šiandien Jūs esate patys svarbiausi ir gražiausi. Nebijokite improvizuoti, maivytis ir juoktis. Tiesiog mėgaukitės – tai Jūsų diena, negalvokite apie nieką – čia tik Jūs.

 • Nuotakos (jaunikiai irgi nuo jų neatsilieka) dažnai prieš objektyvą sulaiko kvėpavimą ir nuotraukose atrodo lyg išsigandę. Kvėpuokite laisvai, dažniau šypsokitės, nebijokite objektyvo ir fotografo, nesustinkite prieš fotografo objektyvą: nusišypsokite, pasibučiuokite ir pan.

 • Jaunikiai, būkite džentelmenai... padėkite savo mylimosioms išlipti iš mašinos, atidarykite duris, paduokite ranką, apgaubkite savo mylimąją dėmesiu, tuomet ji atsidėkos Jums savo moterišku žavesiu ir šiluma.

 • Jei nenorite tradicinių vestuvių, Jus vargina senųjų papročių laikymasis, neverskite savęs jų laikytis, tačiau nepalikite vestuvių visiškai savieigai – t. y. be jokio scenarijaus. Svarbu, kad scenarijus būtų prie širdies Jums, ir kad atrastumėte iniciatyvų energingą žmogų, kuris pasistengtų, kad scenarijus būtų įgyvendintas ir svečiai nenuobodžiautų. Kuo daugiau išmonės parodysite, tuo daugiau džiaugsmo suteiksite sau ir svečiams, tuo daugiau malonių prisiminimų liks Jums visiems. Linksmi ir atsipalaidavę jaunieji bei jų svečiai – džiaugsmas fotografui.

 • Svarbiausias dalykas! Tai Jūsų šventė - nesijaudinkite, jei kokia smulkmena įvyks ne pagal planą. Netikėti scenarijaus posūkiai, kartais, būna visai smagūs.

 •  

  Nuotraukos  „Pegasus fotostudija“

 •  

  Paveikslėlių galerija