Socialiniai tinklai smukdo moterų savigarbą

Socialiniai tinklai smukdo moterų savigarbą

Žurnalas „Forbes“ perspėja, kad nuolatinis buvimas

socialiniuose tinkluose gali turėti įtakos psichinei sveikatai ir neigiamai paveikti savigarbą. Įdomu tai, kad moteris socialiniai tinklai veikia gerokai stipriau negu vyrus. Reikia nepamiršti, kad 82 proc. nuolat sėdinčių socialiniuose tinkluose yra moterys, o vyrai ne taip jautriai reaguoja į aplinkinių nuomonę.

Socialiniai tinklai moterims kenkia dėl to, kad jos turi neribotas galimybes lyginti save su kitomis. Tradiciškai šis lyginimas būna palankesnis kitoms tinklapio lankytojoms: jos atrodo geriau, turi dailesnę taliją, išraiškingesnę krūtinę, vaikai protingesni, namai gražesni, o jau koks vyras... Jeigu anksčiau moterys lygindavo save su modeliais iš brangių žurnalų, tai dabar jos turi daugybę panašaus amžiaus ar socialinės padėties modelių, su kuriais save taip pat bando tapatinti. Nuolatinis savęs „stebėjimas iš šalies“ ir randami, tikri ar, dažniau, įsivaizduojami, trūkumai, kurių esą neturi kitos moterys, gali tapti nuolatinės depresijos, virškinimo sutrikimų ar net rimtų psichinių ligų priežastimi.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt