Sausas badavimas

Off Canvas

 

Sausas badavimas

Laikantis principo : geriausias sprendimas – paprastas sprendimas,

sausas badavimas, kurio metu negalima išgerti nė lašelio vandens, labai efektyviai išvalo organizmą ir suteikia naujų jėgų. Siekiant, kad procesas būtų maksimaliai veiksmingas, vandens reiktų net neliesti. Tas kelias dienas reiktų pabandyti net nesiprausti. Visam badavimo laikotarpiui kūnas turi pamiršti apie vandenį.

Galima teigti, kad savaitė sausojo badavimo savo efektyvumu prilygsta dviem trim savaitė badavimo su vandeniu.

Toks badavimas, priklausomai nuo žmogaus, gali trukti nuo dienos iki dviejų savaičių. Viskas priklauso nuo tam tikrų faktorių. Kuo oras sausesnis ir kuo aukštesnė jo temperatūra, tuo trumpiau žmogus išbus be vandens. Taip pat, kuo didesnis fizinis aktyvumas ir kuo daugiau drėgmės netenkama per poras, tuo greičiau reiks atstatyti jo balansą organizme. Standartinėmis sąlygomis statistinis žmogus sausai badauti gali iki savaitės.

Aišku, taip badaujant organizmas gali netekti dalie drėgmės. Tame nėra nieko baisaus, tačiau reikia stebėti, kad drėgmės netekimas nebūtų per didelis. Per didelis drėgmės praradimas – nepataisomas procesas ir be funkcionalių organizmo pažeidimų jo sustabdyti nepavyks, tad nepersistenkite. Atminkite, kad kritiniais drėgmės praradimo atvejais viskas gali baigtis mirtimi, tad prieš pradėdami badauti galite pasitarti su specialistais. Blogiau nebus.

Paprastai pirmas keturias dienas žmogui nereikia jokios pagalbos. Bet likusias dienas reikia atidžiai stebėti organizmo hidracijos lygį. Tai galima padaryti stebint odą.

Dar vienas svarbus veiksnys, lemiantis sauso badavimo laiką – medžiagų, šalinamų iš organizmo, įvairovė. Tarkim, jeigu žmogus mėgsta sūrų maistą, tai reiškia, kad jo organizme bus per daug druskų. Tai ne tik apsunkins, bet ir sutrumpins sausą badavimą. Siekiant maksimalios naudos, druskos perteklių galima pašalinti keliomis dienomis įprasto (su vandeniu) badavimo.

Teisingos procedūros pavyzdys: pradedate nuo įprasto badavimo, su vandeniu. Aštuntą tokio badavimo dieną nustojate gerti vandenį. Taip, jau atsikratę druskų, jūs įžengiate į sausąją fazę, o organizme jau nebėra ne tik druskų, bet ir kitų medžiagų, kurių pašalinimui reikalingas vanduo, pertekliaus.

Paprastai po dviejų trijų įprasto badavimo dienų troškulys išnyksta, tad po savaitės lengvai galėsite atsisakyti ir vandens. Tik dar kartą primename – nepersistenkite. Ir, kilus bent menkiausiai abejonei, kreipkitės į specialistus.

 

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt