Naikiname ratilus po akimis

Off Canvas

 

Naikiname ratilus po akimis

Dažnas iš mūsų susiduria su keistoka problema – ratilais po akimis.

Ypač nemalonu pasidaro, kai jie, pavargus ar neišsimiegojus, dar labiau padidėja. Kaip su jais kovoti?

Pirma išsiaiškinkime ratilų prigimtį. Reikalas tas, kad paakių oda labai plona ir jautri, ją vagoja gausybė kraujagyslių. Kai kraujas užsilaiko kapiliariuose, jis pradeda ryškėti. Dėl mažo drėgmės kiekio, paakių oda pradeda tamsėti, tampa dar labiau permatoma ir akys atrodo tarsi paburkusios.

Jeigu rimtai nusiteikę kovoti su šia problema, ją galima įveikti. Tiesa, prieš pradedant gydyti „pasekmę“ reiktų nustatyti jos priežastį.

1. Gydytojai teigia, kad viena dažniausių priežasčių yra chroniškas nuovargis ir miego trūkumas.

2. Ratilai gali atsirasti dėl dažno rūkymo ir gėrimo – alkoholis ir nikotinas šalina iš organizmo drėgmę, todėl kraujas ilgiau užsilaiko kapiliaruose.

3. Dėl žmogaus anatomijos – pasitaiko, kad oda būna labai šviesi, švelni, o kapiliarai išsidėstę odos paviršiuje.

4. Sergant chroniškomis širdies arba kepenų ligomis.

5. Dėl alergijos. Tiesa, nustatyti tokią alergiją ganėtinai sunku, nes tai gali būti dulkės, žiedadulkės ar tam tikri, kosmetikoje naudojami, cheminiai dažikliai.

 

Kaip gydyti

 

Įpraskite leisti organizmui pailsėti – miegokite ne mažiau 7 valandų per parą.

Sekite ką valgote – mažinkite druskos, aštrių ir riebių patiekalų.

Daugiau laiko praleiskite gryname ore – mažiausiai 2 val. per dieną.

Prieš miegą kruopščiai nusivalykite makiažą.

 

Naudokite arbatos pakelius

Laikinam paburkimo sumažinimui puikiai tiks atvėsinti panaudoti arbatos pakeliai. Arbata gali būti tiek juoda, tiek ir žalia. Kita liaudies priemonė – griežinėlis šviežio agurko po akimis.

 

Vandens procedūros

Pripilkite indą švariu, pageidautina virintu, šaltu vandeniu. Nuleiskite į vandenį veidą ir kelis kartus sumirksėkite.

 

Masažas

Smiliumi lengvai masažuokite viršutinius vokus nuo vidinės akies pusės į išorę. Tada žandikauliais nusileiskite iki smakro. Masažą darykite nusipraususios veidą.

 

Kremas

Įsigykite kremą, savo sudėtyje turintį specialių aliejų, kolageno, elastino ir hialurono rūgšties. Akių kremas veiks efektyviau, jeigu saugosite jį šaldytuve.

 

Maskuotė

Apatinis vokas nepriims nei toninio kremo, nei toninio pagrindo – jie per tankūs ir nuo judraus voko „nurieda“. Idealia priemone yra specialus koreguojantis vokų kremas. Spalvos būna nuo geltonos iki oranžinės. Svarbiausia taisyklė – kremas turi būti šviesesnis už odą pusę atspalvio.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt