Mokomės fotografuoti studijoje – renkamės studiją

  Nusprendėte pagilinti savo foto žinias ir rengiatės foto studijos iššūkiams? Panagrinėkime smulkiau, kas jūsų laukia. Studija – patalpa su langais arba be jų, kurioje sukurtos maksimaliai patogios sąlygos užsibrėžtų tikslų siekimui panaudojant papildomą įrangą ir įvairius studijinius aksesuarus. Pagrindinis studijos privalumas lyginant su lauku yra tame, kad čia mes sukuriame patogiausias fotografavimui sąlygas, galime prognozuoti galutinį rezultatą, suplanuoti gauto produkto kokybę.

  Studijoje nebaisios gamtos išdaigos, niekada nebus per mažai šviesos ir netgi galima naudoti paprastesnę foto techniką. Lietus ar sniegas, jie liks už lango, kai mes ramiai dirbsime savo darbą. Veiklą studijoje riboje nebent mūsų žinios, fantazija ir techninės pačios studijos galimybės.

  Dažniausiai studija – viena spalva išdažyta patalpa, o kūrybinį procesą paįvairina įvairiaspalviai fonai. Tiesa, yra ir interjerinių studijų, kurių erdvė turi tam tikrą, savitą, interjerą skirta fotografo fantazijų realizavimui. Priklausomai nuo erdvės dydžio, tai gali būti atskiros patalpos vienoje vietoje arba keletas teminių salių. Tokiose studijose galima „atrasti“ užmiesčio vilą, senovinę biblioteką ar kokį nors fūturistinį interjerą. Visgi dažniau tokios studijos naudojamos ne fotografavimui, bet filmavimui.

  Dar viena ypatybė, kurią reikia įvertinti renkantis studiją – fonai. Toli gražu ne visos studijos turi daugiau negu du fonus – juodą ir baltą – , tačiau taip pat nereikia žavėtis ir jų gausa, nes, tikėtina, kad margaspalvių fonų, bent jau per pirmuosius apsilankymus, tikrai nepanaudosite, o susimokėti už juos teks.

  Renkantis studiją reikia atminti, kad ypatingą reikšmę turi lubų aukštis ir plotis. Kuo didesnės erdvės, tuo geriau, tačiau ir čia yra kita medalio pusė – už tokias erdves nuomotojas norės brangiau, o žiemą jas gali būti sunku sušildyti. Studija turėtų būti ne mažesnė negu 30 m2, jeigu planuojate vieno – dviejų žmonių arba objektų fotografavimą. Augant objektų skaičiui, reiktų galvoti ir apie aukštesnę bei didesnę patalpą. Sutilpti galima ir mažesnėje, tačiau tam jau reikia tam tikrų įgūdžių.

  Apsisprendę, ką norime fotografuoti ir kokia studija tam reikalinga, galime ieškoti pačios studijos. Pradėti galima tiek nuo pažįstamų apklausos, tiek nuo interneto. Pastarajame tikrai rasime nemažai skelbimų, studijų nuotraukų, tačiau prieš tariant „taip“ reiktų nuvažiuoti ir apsižiūrėti. Reikalas tas, kad studija gali būti per toli, prie jos gali trūkti parkavimo vietų, dirbti nelanksčiu grafiku ir t.t. Atminkite, kad visi, norėdami „įpiršti“ savo studiją, situaciją gali pagrąžinti, tad verčiau sugaišti keletą minučių apžiūrai, negu vėliau gailėtis.

  Juolab, kad studijoje galėsite gyvai apžiūrėti siūlomą įrangą ir tada apsitarti dėl kainos. Dirbant jūsų neturėtų kamuoti mintys apie tai, kad stringa šviesos šaltiniai ar byra tinkas nuo sienos. Foto sesijai turi vykti ramioje, neįpareigojančioje aplinkoje ir teikti malonumą tiek modeliui, tiek ir fotografui. Tik tada rezultatas bus toks, kokio siekiate. Taip pat reiktų atminti, kad didesnės erdvės ar arčiau centro esančios studijos kainuos brangiau, įsikūrusios atokiau ir siūlančios tą pačią įrangą, kiek pigiau. Tad neskubėkite ir ramiai viską pasverkite.

  Bus daugiau...