Kontrastinis dušas

Off Canvas

 

Kontrastinis dušas

Kontrastinį dušą reikia pradėti šiltu vandeniu.

Paskui staiga vandenį padarykite tokį karštą, kokį tik galite pakęsti. Persistengti nereikia. Vėliau staigiai paleiskite tokį šaltą vandenį, kokį tik pakęsite ir stovėkite po juo dešimt sekundžių. Tada vėl labai karštas vanduo keliasdešimt sekundžių ir vėl šaltas.

Procedūrą kartokite kelis kartus. Užbaigti reiktų šaltu vandeniu. Jis uždarys poras ir privers energiją iš vidaus tekėti į lauką. Jūs turėtumėte pajusti šilumą.


Kontrastinis dušas stimuliuoja kapiliarinę kraujotaką. Kapiliarai, veikiami kontrastinės temperatūros, plėsis ir trauksis. Taip jie apsivalys nuo ant vidinių sienelių susikaupusių apnašų.

Taip pat „elgiasi“ ir odos poros. Jos atsiveria ir užsiveria, taip apsivalydamos nuo riebalų ir purvo. Tokiu atveju galima nesinaudoti muilu ir geliu. Baigti kontrastinį dušą karštu vandeniu tikslinga, jei po to rengiatės miegoti. Galite net nesišluostyti, tegul oda kvėpuoja.

Iš pradžių išėjus iš šalto dušo pasijaus šaltis. Tai ilgai netruks ir netrukus jį pakeis šilumos pojūtis. Taip atsitinka dėl padidėjusio kūno energetinio aktyvumo. Taip pat šilumą apima kūną baigus šluostytis.


Jeigu neturite dušo, bet yra galimybė pasimėgauti dvejomis voniomis, tai irgi tinka. Viena vonia turi būti su karštu vandeniu, kita – su šaltu. Greitai lipkite iš vienos vonios į kitą, pilnai pasinerdami kelioms sekundėms. Procedūrą užbaikite šaltoje vonioje.

Jeigu karštas vanduo nepasiekiamas, pasiryžkite ir palyskite po šaltu dušu arba įlyskite į šaltą vonią. Tai labai teigiama paveiks organizmą, ypač jei esate pavargę arba peršalę. Tai puikus būdas paskatinti aktyviau veikti imuninę sistemą. Tiesa, jeigu visą laiką šąlate, tada šis būdas jums nelabai tinkamas.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt