Kodėl pradeda slinkti plaukai?

  Dar keletas kirpėjos Dianos patarimų apie plaukų priežiūrą.

   

  Plaukai ima slinkti dėl daugelio priežasčių: persirgus infekcinėmis ligomis, po sudėtingų operacijų, stresų, po įvairių infekcinių ligų, moterims po gimdymo, vartojant kai kurias kontracepcines tabletes. Plaukų slinkimui turi įtaką sezoniškumas. Rudenį ir pavasarį daugiau vyrų bei moterų skundžiasi plaukų slinkimu. 

  Dar viena plaukų slinkimo priežastis – padidėjęs riebalų liaukų sekreto išsiskyrimas. Jis užkemša poras, plaukas negauna deguonies, augti reikalingų medžiagų, todėl, kaip ir kiekvienas gyvas organizmas, žūna. 

  Neretai plaukai jautriai reaguoja į pačius menkiausius skydliaukės, medžiagų apykaitos sutrikimus, anemiją, navikus, taip pat odos ir jungiamojo audinio ligas (psoriazę, raudonąją vilkligę, seborėją), grybelines ligas. 

  Esant aktyviai hormonų androgenų veiklai, plaukų slinkimas yra užprogramuotas genetiškai – tai vadinama androgeniniu nuplikimu. Ši patologija sudaro apie 95 proc. visų vyrų nuplikimų. 

  Plaukų slinkimą skatina tiesioginiai saulės spinduliai, karštas oras, sūrus jūros vanduo, įvairios cheminės medžiagos. 

  1992 m. profesorius I.Kliman, ilgai tyrinėjęs vyrų alopecijos (nuplikimo) priežastis, pirmą kartą mokslininkų grupei pademonstravo, kad fibrozinis procesas plauko folikule yra viena pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių. Plauko folikulo jungiamojo audinio skaidulos transformuojasi į kietas bei rigidiškas, spaudžia plaukų šaknis, sutrikdo plauko mitybą (užspaudžiamos kraujagyslės), plaukas plonėja ir galų gale iškrenta. 

  Kada laikas susirūpinti plaukų slinkimu? Per dieną natūraliai gali iškristi 50–100 plaukų. Tačiau kartais reiktų pradėti nerimauti ir dėl daug mažesnio jų skaičiaus: jei vietoje išslinkusių plaukų ataugo daug silpnesni ir plonesni. Tai gali atsitikti dėl plauko svogūnėlio atrofijos. 

  Tačiau net ir tuomet, jei plaukas išslinko su svogūnėliu, toje vietoje lieka svogūnėlio matrica, ir plaukas vėl ataugs. Tokiais atvejais svarbu sustabdyti svogūnėlio atrofijos procesą bei fibrozės procesą plauko folikule. 

  Kokios medžiagos stabdo plaukų slinkimą? 

  Plaukų svogūnėlių regeneraciją skatina netoksinė vitaminų kilmės medžiaga 1-metilnikotinamido chloridas. Jis saugo nuo uždegimų ir seborėjos, gerina kraujotaką, saugo nuo plaukų slinkimo ir skatina plaukų augimą. Kasdien naudojant plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra šios medžiagos (pavyzdžiui, šampūną ir želė „Dermena”), plaukų slinkimas paprastai sumažėja po 3-4 savaičių. Tai patvirtino klinikiniai tyrimai. Svarbu tai, kad po daugelio testų nepastebėta jokio nepageidaujamo poveikio. 

  Plaukų slinkimą stabdo ir priemonės, kurių sudėtyje yra amineksilio, medžiagos SP94, ir kt.