KAIP STRESAS GALI SUKELTI APETITO PRARADIMĄ-IR 5 BŪDAI,KAIP SU TUO SUSITVARKYTI

Off Canvas

 

KAIP STRESAS GALI SUKELTI APETITO PRARADIMĄ-IR 5 BŪDAI,KAIP SU TUO SUSITVARKYTI

Šis pandemijos laikotarpis daugeliui žmonių ne tik pakoregavo įprastą gyvenimo ritmą,bei ir neigiamai paveikė imuninę sistemą. Socialus atsiribojimas ir stresas sudaro lengvas sąlygas pakeisti tradicinius mitybos įpročius. Pajutus stresą,apetitas gali būti paveiktas keliais skirtingais būdais,bet dažniausiai organizmas yra nualinamas badaujant.


Pateikiami patarimai,kurie padės kovoti su badavimu:
PRIMINIMŲ NUSISTATYMAS
Tvarkaraščio arba žadintuvo sudarymas padės dažniau valgyti, kadangi telefono priminimo signalas suteiks suplanuotą psichologinį paskatinimą ,kuris ateityje taps įpročiu.
SUSIKONCENTRUOTI Į LENGVAI VIRŠKINAMUS MAISTO PRODUKTUS
Padidėjus nerimui,apetito praradimui ir pykinimui pravartu rasti pusiausvyrą tarp mėgiamo ir lengvai virškinamo maisto. Jei maistas, kurį valgote verčia Jus jaustis nemaloniai, verta viską pakeisti, nes didelė tikimybė, kad nualintas organizmas nebepajėgia virškinti sunkaus maisto. Procesuotą maistą pakeiskite šviežiais ir maistingais produktais.
SKIRTI DAUGIAU LAIKO MIEGUI
Miego trūkumas turi didelę įtaką smegenims ir kūnui. Pailsėjęs žmogus yra pozityvesnis ,proto būsena ir energija pagerėja ,pastebimas mažesnis nuotaikos svyravimas. Miego režimo nesilaikymas yra žalingas sveikatai, tad tik gerai išsimiegojęs žmogus yra sveikas ir psichologiškai stabilus.
GERTI PAKANKAMĄ KIEKĮ SKYSČIŲ
Vanduo palengvina streso sukeltus nemalonius simptomus kaip pilvo pūtimą bei pykinimą,taip pat palengvina virškinimą. Kiekvienas žmogus skiriasi savo ūgiu, svoriu ir amžiumi, tačiau nesvarbu kokio sudėjimo būtų žmogus, mažiausia rekomenduojama dienos norma yra 7 stiklinės vandens.
KONTROLIUOTI FIZINĮ AKTYVUMĄ
Per didelis fizinis krūvis sukelia organizmui stresinę būseną, nes apsunkinamas kraujo tekėjimas į plaučius, padidėja kraujo spaudimas skilvelyje, organizmas negauna pakankamo kiekio deguonies, atsiranda pavojus širdžiai ir visam kūnui, todėl svarbu kontroliuoti gaunamų maisto medžiagų ir fizinio krūvio santykį gerai savijautai.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt