Ką gydo seksas? - N-18

Off Canvas

 

Ką gydo seksas? - N-18

Seksas – labai malonus, kartais juokingas, kartais nepadorus, bet visada labai naudingas sielai ir kūnui užsiėmimas.

Mylėjimasis verčia intensyviau veikti žmogaus smegenis – organizme didėja adrenalino ir kortizolo kiekis, o šios medžiagos stimuliuoja pilkosios medžiagos veikimą. Mes tikrai tampame protingesni. O kaip su sveikata?

 

Į sveikatą!

Medikai teigia, kad seksas reikalingas ne tik malonumui. Jis labai naudingas žmogaus sveikatai. Mylintis „laimės hormonų“ kiekis auga ir be šokolado, klimaksas nusikelia neribotam laikui, raukšlės išsilygina. Be to, tai puiki diabeto profilaktika.

Įdomias išvadas padarė mamologai. Daugumas mastopatija susirgusių moterų reguliariai nesimylėjo. Amerikiečių mokslininkų duomenimis, pas 89 proc. moterų, turinčių problemų asmeniniame gyvenime, pastebėtos pirmosios mastopatijos stadijos. Kitas medicininis faktas – esant cistinei fibrozinei mastopatijai medikai rekomenduoja moterims pastoti, tai yra bent kartą pasimylėti. Seksas puikiai tinka ir turint problemų dubens srityje – partnerio lytinis organas pasitarnauja kaip natūralus masažuoklis, gerina kraujotaką, verčia makšties ir gimdos sieneles dažniau susitraukinėti.

Mėgstate skųstis galvos skausmais ir dėl to atsisakote sekso? Be reikalo, nes gerai pasimylėjus visi galvos skausmai praeina. Reguliariai besimylintys žmonės rečiau kenčia nuo apatijos ir psichikos sutrikimų. Orgazmo metu į kraują suplūstantys endorfinai gerina nuotaiką ir neleidžia prasidėti depresijai.

Taip pat įrodyta, kad imuninės sistemos būklė tiesiogiai susijusi su emocine būsena. Kuo geriau jaučiatės, tuo rečiau sergate. Kitas „sekso“ hormonas – serotoninas – taip sustiprina imuninę sistemą, kad net siaučiant gripo epidemijai tikimybė užsikrėsti sumažėja du kartus. Be to, tai malonus būdas stiprinti imunitetą. Dar vienas svarbus hormonas – oksitocinas – saugo krūtis nuo vėžio.

Širdies ligos suklestėjo būtent XX amžiuje. Tai nėra netikėta, nes nuolat skubantiems žmonėms ir darboholikams sunku rasti laiko seksui. Reguliarus seksas du kartus sumažina riziką patirti insultą arba infarktą. Tie, kas aktyviai mylisi, gali pasigirti puikia kraujotaka, treniruotais širdies raumenimis ir puikiu bendru organizmo tonusu.

Reguliariai mylintis galima pamiršti nuskausminamuosius: PMS simptomai silpnėja, nuo veido dingsta erzinantys inkštirai. Vakarinis seksas – patys geriausi migdomieji. Jis atpalaiduoja ir leidžia lengvai užmigti. Rytinis seksas, priešingai, suteikia žvalumo ir leidžia visą dieną jausti jėgų antplūdį.

Galiausiai, seksą galima „naudoti“ kaip detoksikacijos priemonę. Mylintis kraujas cirkuliuoja greičiau ir taip valo organizmą nuo toksinų.

 

 

Seksas vietoj dietos

Dietologai paskaičiavo, kiek kalorijų prarandame mylėdamiesi. Orgazmo metu moteris netenka 112 kilokalorijų. Neliūdėkite, jei orgazmo nepatyrėte, bet jį būtina jums suvaidinti. Tokiu atveju neteksite penkis kartus daugiau kilokalorijų...

Mylėjimasis – daug energijos reikalaujanti procedūra. Pagalvokite patys – preliudija, priklausomai nuo to, kiek trunka, sudegina nuo 10 iki 80 kilokalorijų. Užmaunant prezervatyvą sudega 6 kilokalorijos, maunant jį burna – 350 kilokalorijos. „Misionieriaus“ poza pareikalaus 8 kilokalorijų, „šuniuko“ – net 350 kilokalorijų. Mylintis „jojikės“ poza sudeginsite net 510 kilokalorijų. Aišku, daugiausia kalorijų sudegs taikant egzotiškas ir akrobatiškas pozas. Tarkim išbandžius „itališką žvakidę“ atsisveikinsite su 912 kilokalorijų.

Jeigu jūs norite numesti svorio, tačiau dietos nežavi, o į sporto salę nėra kada nueit, pasinaudokite „treniruokliu“, miegančiu su jumis vienoje lovoje. Įdomus faktas – mylintis dirba net tie raumenys, apie kurių buvimą nė neįtarėte.

 

Dėmesio, vyrai

Svarbi informacija vyrams. 12 metų Anglijos mokslininkai stebėjo 1 200 vyrų, nuo 35 iki 49 m. amžiaus. Prieš kurį laiką šio tyrimo rezultatai buvo paviešinti. Jie ganėtinai įdomūs. Tie vyrai, kurie mylėjosi bent po du kartus per savaitę, dvigubai mažiau rizikavo mirti nuo širdies ligų, negu tie, kurie mylėjosi tik kartą per mėnesį. Be to, aktyvus lytinis gyvenimas yra puiki prostatito ir prostatos liaukų auglių profilaktika. Socialinė reklama pabrėžia, kad prostatitas vyrui virš 40 – sunki liga, tačiau nutyli, kad už bet kokius vaistus geriausia padeda reguliarus mylėjimasis, pasibaigiantis ejakuliacija. Taigi, mylėkimės ir būkime sveiki.

 

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt