Jeigu teks gimdyti Naujųjų išvakarėse

Off Canvas

 

Jeigu teks gimdyti Naujųjų išvakarėse

Daugumas artėjančioms šventėms ruošiasi jau dabar.

Jeigu žiemos šventė sutampa su planuojama gimdymo data, ruoštis viskam reikia dar rimčiau. Šiuo atveju kalbame ne apie ištaigingą suknelę ar kvietimus į vakarėlį, o apie būtiniausius daiktus ir po langais stovintį automobilį.

 

Pasiruoškite dokumentus

Prieššventinis šurmulys – laikas, kai patys reikalingiausi daiktai mėgsta pasimesti ar būti ne ten, kur jų ieškoma. Norėdamos šito išvengti visus būtinus dokumentus iš anksto susidėkite į rankinuką. Jeigu būsimas tėtis ruošiasi dalyvauti gimdyme, tegul iš anksto išsitiria ir pasiruošia tinkamus drabužius. Žiema – infekcijų metas.

 

Susipirkite tai, kas reikalinga

Deficito dabar nėra, eilės irgi ne visose parduotuvėse, bet Naujųjų išvakarės – ypatingas laikas, tad ne tik vaistinėse, bet ir vaikų parduotuvėse gali būti „netikėtai“ daug žmonių. Visas būtinas higienos priemones sau ir mažyliui susipirkite iš anksto. Juolab, kad sausio pirmą dieną mylimas vyras tikrai sunkiai ras dirbančią reikiamą parduotuvę.

 

Mobilusis telefonas

Pasitikrinkite ar jūsų telefonas įkrautas, pasiimkite krovimo laidą ir, jei reikia, papildykite sąskaitą. Juk už lango – šventės. Laikas kai žmonės labai daug skambina ar siunčia trumpąsias žinutes. Tiksliau, siunčia žinutes, kurios, kaip tyčia, būna labai netrumpos. Juk būtų liūdna, jei apie patį svarbiausią įvykį jūsų gyvenime neišeitų pranešti artimiesiems dėl „netyčia‘ ištuštėjusios sąskaitos. Juo labiau, tada neprisiskambinsite nei vyrui, nei savo gydytojui. O tai jau visai negerai.

 

Pasirūpinkite transportu

Kadangi gimdymas – kaip ir nuspėjamas dalykas, gerai būtų, kad po langu stovėtų paruoštas automobilis. Aišku, galima kviesti taksi arba greitąją, tačiau šį variantą numatykite kaip atsarginį. Juo labiau, kad per šventes taksi gerokai pabrangsta. Jeigu jūs pati vairuojate, tikrai nereiktų sėsti prie vairo – prasidėję sąrėmiai gali tapti avarijos priežastimi. Žiemos keliai klaidų neatleidžia. Jeigu vyras nevairuoja ar yra išvykęs, susitarkite su kaimynu arba giminaičiu. Tikrai atsiras galinčių padėti žmonių.

 

Susitarkite su gydytoju

Jeigu dėl gimdymo sutarėte su konkrečiu gydytoju, būtinai pasiskambinkite iš anksto. Kas gali garantuoti, kad prasidėjus gimdymui jis nebus kur nors toli užmiestyje. Ir pasiruoškite atsarginį planą, jei paaiškės, kad gydytojo telefonas išjungtas.

 

Pasirūpinkite išvaizda

Gyvenime gimdymas visai ne toks kaip filme. Po 8 valandų gulėjimo ant stalo tikrai neatrodysit kaip super modelis. Taip pat paskutines dienas nepersistenkite su šukuosena, makijažu ar nagų laku – vis tiek iš to nieko nebeliks. Beje, nagų laką medikai lieps nusivalyti ne šiaip sau. Jie pagal nagų spalvą ir jos kitimą nustato gimdyvės būklę. Tad jei labai norite nagus lakuotis, naudokite tik bespalvį laką.

 

Pasiruoškite ėjimui į svečius

Jeigu, nepaisant visko, nusprendėte pasilinksminti, prieš išeidamos iš namų susirinkite visus būtinus daiktus. Kartais gimdymas prasideda netikėtai ir vyksta labai greitai. Iki namų galite nebespėti, tad dokumentus, higienos priemones, mineralinio, servetėles makijažo valymui ir kt. turėkite po ranka. Likusius daiktus, jei nenorite jų laikyti automobilyje, namuose sudėkite matomoje vietoje, kad vyras galėtų juos lengvai rasti ir atvežti.

 

Ilsėkitės

Jeigu kils noras užsiimti generaliniu namų tvarkymu ar ruošti šventinį stalą, pasistenkite save įveikt: gimdymui reiks gerokai daugiau jėgų, negu tvarkymuisi ar linksminimuisi. Patikėkite darbus aplinkiniams, o pačios pailsėkite.

 

Laikykitės dietos

Naujieji – laikas, kai žmonės linkę persivalgyti. Nepersistenkite. Nereiktų daug valgyti mandarinų, ikrų ir šokolado. Pasitaiko, kad gimdyves pradeda pykinti jau gulint ant stalo, o tai nėra pats maloniausias užsiėmimas. Juo labiau, kad į pasaulį veržiasi nauja gyvybė.

 

Teigiamas nusiteikimas

Teigiamas nusiteikimas ir gera nuotaika taip pat labai svarbi per gimdymą. Netikėkite pasakomis apie gert išėjusius daktarus ar neišsiblaivančias akušeres. Medikams bet kokios šventės – papildomo darbo laikas, tad apie šventimus ligoninėse net neužsimenama. Žinokite – jie padarys viską, kad jums ir jūsų kūdikiui Naujieji taptų dviguba švente. 

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt