Dietologai pasisako prieš vegetarizmą

Off Canvas

 

Dietologai pasisako prieš vegetarizmą

Žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi informacija apie tai, kad

Tarptautinė sveikatos apsaugos organizacija vegetarus paskelbė psichikos ligoniais. Tai buvo „antis“, tačiau ši žinia iš naujo įžiebė ginčą tarp mėsėdžių ir mėsos atsisakiusių mūsų pasaulio gyventojų. Tiesa, „antis“ buvo nutaikyta ne į absoliučiai visus vegetarus, o tik į taip vadinamus žaliaėdžius – tuos, kurie valgo tik termiškai neapdorotą augalinės kilmės maistą. Nepaisant tokios informacijos paneigimo, dietologai nepritaria visiškam mėsos atsisakymui. Visgi jie sutinka, kad galima gauti užtektinai baltymų iš kiaušinių, pieno produktų, sūrio, sojos ir pupelių. Vartojant šiuos produktus organizmas nebus nepataisomai nustekentas. Ypač jei vegetarai valgo skirtingus produktus ir derina juos tarpusavyje.

Kalbėdami apie bet kokį gyvulinės kilmės baltymų atsisakymą, dietologai vieningai sutaria, kad taip galima elgtis tik karts nuo karto, siekiant apvalyti organizmą. Bet net ir tokiu atveju baltymų nevartojimo laikotarpis negali būti ilgas. Dar geriau, jai dietos laikymąsi prižiūrės šios srities specialistai medikai. Žalių, termiškai nepadorotų daržovių ir vaisių valgymas gali būti pavojingas, todėl medikai rekomenduoja taip nesielgti nėštukėms, maitinančioms motinoms, vaikams ir net paaugliams.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt