„Baltų staltiesių diena“ ir konkursas šeimos fotosesijai

  Šių metų kovo 28 d. Vilniuje, Daugiavaikių šeimų asociacija „MES“ organizuoja renginį „Baltų staltiesių diena.

  Kas gi ta Daugiavaikių šeimų asociacija? Tai 2012 metais įkurta organizacija, kurios tikslas – suburti darnias, visaverčiais žmonėmis vaikus auginančias gausias šeimas, savo kasdieniais darbais ir poelgiais iškalbingai liudijančias atsakingą tėvystę.

  Atkreiptinas dėmesys į tai, kad „MES“ nesiekiame tapti labdaros ir paramos organizacija – tai sėkmingai daro kitos, jau ne vieną dešimtmetį veikiančios visuomeninės institucijos. Taip pat „MES“ nekelia tikslo žūtbūt išsireikalauti iš valstybės daugiau pinigų. Šis darbas  paliekamas tiems, kas geriau išmano teisinius ir finansinius reikalus.

  „MES“ garsiai ir atvirai sako, kad šiandienos Lietuvoje daugiau negu tris vaikus auginantys tėvai nepelnytai nuvertinami ir laikomi socialiai neatsakingais, neva šeimos planavimo įgūdžių stokojančiais asmenimis. „MES“ nori atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad auginti daug vaikų yra tvirtas ir apgalvotas tokių šeimų pasirinkimas, kuriam ryžtamasi ne gviešiantis tariamos valdiškos naudos, o įsiklausius į savo širdies balsą. „MES“ nariai su dideliu džiaugsmu ir ne ką mažesne atsakomybe atsiliepė į naujos gyvybės kvietimą ir už tai buvo apdovanoti privilegija tapti žmogaus Kūrėjais. „MES“ priklausančios šeimos yra laimingos, nes ši privilegija joms buvo suteikta ne vieną kartą!

  Nesuvaidintu savo pavyzdžiu „MES“ stengiasi įkvėpti kiekvieną darnią Lietuvos šeimą dar ir dar kartą ryžtis  tėvystei, nes tik vaikų šypsenomis ir ašaromis įprasmintas gyvenimas kiekvienam suteikia po amžinybės pažadą – šimtmečiais gyventi savo palikuonių atmintyje. Tuos, kurie šiandien dvejoja skausmingo pasirinkimo kryžkelėje, „MES“ ragina – drąsiai rinkitės gyvybę, nes tik tai yra verta ir teisinga, tik tai leidžia tapti geresniais žmonėmis.

  Taip pat „MES“ siekia atpažinti savo vaikų talentus ir padėti jiems skleistis išmintingų pedagogų šviesoje. „MES“ ieško būdų, kaip padėti tiems, kurių šeimos finansinė padėtis šiandien riboja kryptingo gabių vaikų lavinimo galimybes, nes visi puikiai supranta, kad vaiko šypsena negali būti įvardinta jokiais skaičiais. „MES“ nariai ne iš nuogirdų žino, kaip sunku daugiavaikei mamai derinti šeimą ir profesinę veiklą, todėl dalydamiesi gerąja asmenine patirtimi ir bendradarbiaudami su atsakingomis institucijomis yra pasiryžę ieškoti visoms suinteresuotosioms šalims priimtinų sprendimo būdų.

  Tiesa, bendravimas su valdiškomis institucijomis nėra vienintelė „MES“ veikla. Organizacijos nariai nepamiršta, kad gyvenimas nesibaigia penktadienį, valdiškų įstaigų klerkams išskubėjus namo, todėl Antrąją Velykų dieną visi vilniečiai su šeimomis yra kviečiami prie baltai užklotų Katedros aikštės postamentų, ant kurių visi galės susinešti tai, kas liko nuo Velykų ir... džiaugtis galėdami dalintis. Turbūt ne visi žinojo, kad dalintis savo pagamintu maistu ar paruoštu gėrimu yra senas, tik pastaruoju metu kiek primirštas, lietuviškas paprotys. Lietuviai visada buvo vaišingi, jų namai, kaip ir jų širdys, visada buvo atviros svečiams, neskirstant jų nei pagal religijas, nei pagal tautybes. Panašu, kad atėjo laikas atgaivinti šias puikias, tačiau mūsų sumaterialėjusiame pasaulyje kiek primirštas svetingumo tradicijas, tad prie improvizuotų stalų kviečiami visi norintys – „durys“ atviros visiems. Vaišes lydės spektakliai vaikams, gyvos muzikos koncertas bei kareiviškos, čia pat išvirtos ir dar garuojančios košės, ragavimas.

  Renginio programa:

  13.00 val. – Spektaklis vaikams „Kelione į TODEL šalį“ – lėliu teatras ALFA

  14.00 val. – Spektaklis vaikams „Afrika“ – teatras „Nieko sau teatras“

  15.00 val. – tradiciniai žaidimai vaikams bei gražiausio margučio rinkimai. Piešimas ant asfalto parke. Vaikai galės piešti savo SVAJONES.

  16.00 val. – Koncertas. Pasirodo muzikos mokyklų kolektyvai

  17.00 val. – koncertuoja „Muzikos perlai“

  19.00 val. – Renginio pabaiga

  Smagu pranešti, kad prie „MES“ organizuojamos „Baltų staltiesių dienos“, visokeriopai pritardamas organizacijos veiklą ir palaikydamas jos idėjas, jungiasi internetinis portalas PRIM.lt, kviečiantis visus norinčius išmėginti sėkmę pavasariniame konkurse ir laimėti šeimos fotosesiją Vilniuje.

  KONKURSO SĄLYGOS:

  Nufotografuoti savo šeimos (vaikų, o gal kartu su vaikais) atliktą pavasarinį darbelį. Darbelis gali būti pagamintas naudojant bet kokią techniką – pieštas, klijuotas, lipdytas, megztas ir .t.t. Svarbu, kad tai būtų pavasariška, gražu ir pagaminta su meile bei šypsena.

  Konkurso dalyvių nuotraukos bus keliamos į galeriją ir atiduotos visuomenės vertinimui.

  Daugiausia „PATINKA“ surinkusio darbelio autorius bus apdovanotas pavasariška šeimos fotosesija.

  Nuotraukas siusti: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. su prierašu – Baltų staltiesių konkursui.

  Rezultatus skelbsime kovo 20 d.

  Informacija rėmėjams:

  Kviečiame tapti šventės rėmėjais, ir prisidėti savo produkcija ar finansais. Dėl smulkesnės informacijos kreiptis tel. 8 605 65455 arba e. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

  Logo auto PRIM 2012 08 08