Auksinė vizažistė Jūratė: „Mane aplanko įtampos pliūpsnis“

Off Canvas

 

Auksinė vizažistė Jūratė: „Mane aplanko įtampos pliūpsnis“

Makiažo specialistė Jūratė Masiulienė. Nuotraukos autorius - Adam Aleksejėvič Makiažo specialistė Jūratė Masiulienė. Nuotraukos autorius - Adam Aleksejėvič

Vasario 23-25-tą dienomis Kauno Žalgirio arenoje vyko paroda „BEAUTY EXPO“ 2018. Tai kasmetinis grožio renginys, kurį organizavo „Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija“ (KIGSA). Tai ne tik grožio tendencijų paroda, bet ir atkaklios varžybos, kur kovoja įvairių sričių grožio meistrai – vizažistai, manikiūro, blakstienų meistrai ir kiti grožio meno kūrėjai.

Kadangi šiemet grožio konkursas vyko Kaune, pasikeitė ir jo pavadinimas. Šiais metais grožio specialistai jį pervadino į „KAUNAS BEAUTY 2018“.

Šiame straipsnyje atvirai pozityvus pokalbis su šiemet geriausia pripažinta podiumo vizažo profesionale – Jūrate Masiuliene.

rsz_jm_2.jpg

Nuotraukos autorius - Adam Aleksejėvič.

 

- Šiais metais makiažo meistrų konkurse laimėjote aukso medalį. Kaip jautėtės, kai sužinojote tokią naujieną?

- Iki pat paskutinės minutės netikėjau, kad komanda laimės auksą. Tiesa, tikėjau komanda, bet trūko tikėjimo pačia savimi.

Konkurso metu vertinant svarbiausi kriterijai – kūrybingumas, originalumas ir novatoriškumas. Podiumo makiaže atliktas piešinys turi atitikti daugelį reikalavimų: anatominis veido modeliavimas piešimo pagalba, atliktas ne žemiau skruosto linijos. Todėl atsakingumo reikalavo kiekvienas potėpis.

Kadangi konkurse makiažas kuriamas pagal naujausias mados tendencijas, svarbu pristatyti inovatyviausias technikas bei madingiausius makiažo atspalvius ir formas. Žinoma, svarbu pasirinkti paties makiažo atlikimo techniką, pagalvoti, kaip bus perteikiama makiažo idėja, tema.

Pirmą kartą šiame čempionate dalyvavau prieš metus. Tą kartą pasisekė užimti IV-ąją vietą. Nieko keista, jog šiais metais, norėjau ir tikėjau, kad pavyks iškovoti prizinę vietą. Tiesa, apie galimybę „BEAUTY EXPO“ pelnyti pirmą vietą – tik svajojau....

Kaip jaučiausi tą akimirką? Išgirdusi savo pavardę – netikėjau, nes viskas buvo aptemę, atsidūriau savotiškame vakuume. Tuo momentu nesuvokiau, kas vyksta. Džiaugsmas, euforija, padėka visiems, mane lydėjusiems ilgoje kelionėje ir tikėjusiems šia pergale – jausmai pynėsi tarpusavyje. Tačiau, čia pat lydėjęs nuovargis ir įtampa irgi neleido savęs pamiršti. Labai džiaugiuosi visos komandos darbu. Manau, kad šiemet viskas buvo paprasčiau ir ėjo kaip per sviestą, todėl buvome pelnytai įvertinti.

29103291_10211797063026832_3748228267140710400_n.png

Nuotraukos autorius - Mantas Grimas. 

 

Ruošiausi pas puikią trenerę, mano vizažo mokytoją Aną Kaminskienę. Jos betarpiškas palaikymas ir motyvacija, atsidavimas darbui – suteikė man daugiau pasitikėjimo savimi ir padėjo pasiekti tokį rezultatą. Ir, žinoma, modelio Indrės kantrybė ir jumoro jausmas pasiruošimą nuspalvino ramybe.

- Dažnai atrodo, kad grimerio darbas tik pramoga. Kokia jūsų nuomonė apie šią veiklą? Kita vertus, toks jūsų apdovanojimas parodo, kad norint džiaugtis sėkme neužtenka tik didelio noro.

- Tikiu, kad ir čia pasiteisina patarimas: reikia 99 proc. darbo ir tik 1 proc. talento. Pamenu, kai baigiau vizažo akademiją „Icon Academy“, galvojau: – „Jau kaip dažysiu!!!“ O bėgant laikui, supratau, kad tai tik ilgo kelio pradžia, kuris neįmanomas be: nuolatinių mokymų, kursų, praktikos, individualių pamokų.

Tad, tikiu, jog nieko nenustebinsiu sakydama, kad aš daug dirbu ir nuolat tobulinu savo gebėjimus makiažo srityje.

 

- Esate ne tik grožio specialistė, bet ir pradinių klasių mokytoja. Kaip gebate suderinti abi ganėtinai skirtingas veiklas? Ar grožio žiniomis pasidalinate su mokiniais? Ar makiažo metu klientėms pažeriate patarimų, kaip „susikalbėti“ su paaugliu?

- Kadangi makiažu užsiimu daugiausia savaitgaliais ir vakarais, pagrindinės Jūsų minėtos veiklos susiderina savaime. Todėl makiažo menas man vis dar išlieka tik prasmingas pomėgis. Svarbu paįvairinti savo kasdienybę, tačiau nesiekiu, kad tai taptų pagrindine mano veikla.

Maža to, visada randu laiko ir susitikimams su draugais, kurie leidžia ne tik pailsėti nuo kasdieninės rutinos, bet motyvuoja nesustoti tobulėti ir džiaugtis gyvenimu.

Be abejo, mokiniams smagu, kai galiu juos padažyti švenčių metu, juk visą laiką turiu blizgučių. Pamenu, kartą Halloween’o metu mokiniams „gaminau“ žaizdas, jiems tai buvo nepamirštama veikla.

 

- Ar, Jūsų kaip pedagogės, klientės prašo pasidalinti patarimais, kaip, kokiais metodais bendrauti su paaugliais?

- Žinoma, makiažo atlikimo metu kalbame įvairiomis temomis: nuo ruošiamos vakarienės iki sunkumų ir iššūkių, kurie susiję su vaikų auginimu.

 

- Papasakokite, plačiau kaipBEAUTY EXPO 2018“ buvo atliekamas Jūsų konkursinis makiažas? Ar viską atlikote, kaip planavote prieš konkurso startą? Kokių pamokų įgijote sau?

- Makiažo pasaulyje sukuosi ne pirmus metus. Natūraliai augo noras išbandyti save atvirame Lietuvos grožio specialistų konkurse. Bene labiausiai nustebino dalyvių gausa – šiemet užsiregistravo net 300.

Žinoma, kai turi svajonę – akys didelės. Todėl pamenu, kad pradėjau ruoštis čempionatui, visiškai neturėdama suvokimo, kiek tai kainuos laiko, sveikatos, pinigų. Ilgainiui supratau, kad bus privaloma vykti į nuolatines treniruotes su treneriu ir modeliu kuriant jo įvaizdį, bendrauti su stilistais, dizaineriais, papuošalų kūrėjais.

Džiaugiuosi, kad šiais metais man padėjo puiki komanda, kuri daug prisidėjo prie to, kad mano lūkesčiai išpildytų su kaupu. Ačiū tariu: trenerei ir brėžinio autorei – Anai Kaminskienei, suknelės autorei – Dianai Vapsvei, šukuosenos meistrei – Aidai Keršienei, papuošalų kūrėjai – Agnei Rynkevič ir modeliui – Indrei Gasčiūnaitei.

Konkurso makiažui atlikti skiriamas laikas apie 2 val. 30 min. – 3 val. Atrodo, pakankamai daug, tačiau visko, ką buvome suplanavę įgyvendinti, mums nepavyko parodyti. Dar prieš čempionatą susidėliojome idėjas ir apsvarstėme, ko atsisakysime, jei matysime, jog laikas byra per greitai.

image_6483441 (1).JPG

 Asmeninio albumo nuotrauka.

 

 

28872410_10215602869482682_7576596805798854656_n.jpg

Nuotraukos autorė - Inge La..

 

Dalyvaujant čempionatuose mane aplanko įtampos pliūpsnis, kai atrodo – viską metu čia pat ir išeinu, nes nerandu šepetėlių, pametu pravedimą, pradingsta klijai, dingsta žirklutės ir pan. O tokios streso akimirkos laiko nedovanoja, o jį dvigubai greičiau išgarina.

Nepaisant to, šis čempionatas užaugino man sparnus ir norą drąsiau imtis naujų idėjų. Svajoti ir tikėti savo sėkme!

- Ko palinkėtumėte visiems, kurie dar tik žengia pirmuosius žingsnius makiažo meistro karjeroje?

- Mano palinkėjimas visiems, žengiantiems pirmuosius žingsnius grožio specialistų pasaulyje – nepamirškite keturių svarbiausių dalykų.

29026227_10214066605211192_5109878104227053568_n.jpg

Nuotraukos autorė  - Inge La.

 

Pirma, tikėkite savimi, svajokite drąsiai, būkite ryžtingi, apsupkite save Jus motyvuojančiais mokytojais ir Jumis tikinčiais žmonėmis. Antra, stebėkite ir mokykitės pas vizažo meistrus, kurių darbai atitinka Jūsų viziją. Trečia, auginkite savo klientų auditoriją ir tapkite tokiu meistru, pas kurį skubėtume ir patys. Ketvirta, svarbiausia – mylėkite tai, ką darote, atiduokite ne 100 proc., bet kas kartą vis truputėlį daugiau.

O visa kita, patikėkite, ateis savaime: ir Jūsų žmonės, ir Jūsų projektai, ir Jūsų sėkmė. Ir nepamirškite, kad vienoms durims užsidarius, verta paieškoti kitų durų, arba – grįžti ir vėl atidaryti langus.

Dėkojame Jūratei už nuoširdų interviu ir linkime, kad niekada netrūktų idėjų ir ryžto keliaujant vizažo keliu!

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt