Ar galima nėštukėms dažyti plaukus?

Off Canvas

 

Ar galima nėštukėms dažyti plaukus?

Skaitytojams jau pažįstama kirpėja Diana iš Vilniaus šiandien atsakys į dažną būsimą mamą kamuojantį klausimą - ar gali nėštukės dažytis plaukus

 

Kai kurie tvirtina, kad cheminės medžiagos, įeinančios į dažų sudėtį, per galvos odą gali patekti į būsimos mamos kraują ir taip turėti neigiamos įtakos jos ir būsimo vaikelio sveikatai. Ar tai mitas ar tikrovė?

  

Iš ko sudaryti plaukų dažai ir koks jų veikimas?

 

Norint suprasti plaukų dažų veikimo principą, reikia žinoti, kad plaukų dažai turi savo klasifikaciją. Yra nuplaunamieji dažai, kurie spalvą gali pakeisti tik trumpam. Jie padengia tik plauko paviršių arba labai negiliai įsiskverbia į plauko vidų, tad spalvos efektas juos naudojant nėra itin ryškus ar ilgalaikis. Jų sudėtyje nėra vandenilio peroksido ir amoniako, todėl atspalviai nusiplauna po kelių galvos trinkimų. Šių dažų privalumas toks, kad leidžia išbandyti daug ir įvairių plaukų atspalvių.

 

Kitai kategorijai priskiriami trumpalaikiai dažai, kurių poveikis kiek ilgesnis – spalva išlieka vidutiniškai iki 10–12 galvos trinkimų. Kadangi tokių dažų sudėtyje paprastai nėra amoniako ir mažesnė vandenilio peroksido koncentracija, jų poveikis taip pat gana švelnus, jais negalima stipriai pašviesinti natūralių plauko pigmentų. Gaunamas plaukų atspalvis paprastai yra natūralios plaukų spalvos tonų.

 

Ir trečiai kategorijai priskiriami ilgalaikiai plaukų dažai. Jie plaukų spalvą pakeičia ilgam – spalva išlieka iki pat plauko ataugimo. Dažų veikimas paremtas tuo, jog visų pirma išbalinamas natūralus plauko pigmentas ir tuomet sukuriamas dirbtinis.

 

Kenkia ar ne?

 

Ataugančios kitos spalvos plaukų šaknys iki nėštumo dažiusioms plaukus gali ne juokais sugadinti nuotaiką. Tačiau moterys dėl to neturėtų pernelyg graužtis. Rimtų įrodymų, jog plaukų dažai kenkia moterų sveikatai, – nėra. Plaukų dažai neprasiskverbia pro odą, jų sudėtinės medžiagos niekaip negali pakenkti vaikeliui, o dabartiniai dažai esą saugūs ir nekenksmingi, tokios nuomonės laikosi specialistė. Cheminiai dažai plauko šaknies nepaveikia. Dažomieji šampūnai ir dažai veikia dalį, esančią virš odos, t. y. plauko tiltą. Juk pastebime, kad, kai plaukai atauga, jie vėl būna natūralios spalvos. Tačiau pastaruoju metu ypač pagausėjo alerginių reakcijų, kurias sukelia tam tikros plaukų dažų sudedamosios dalys. Apie 5 proc. žmonių, nuolat naudojančių plaukų dažus, išsivysto alergija, t. y. alerginis kontaktinis dermatitas, pasireiškiantis galvos srities, kaklo, veido paraudimu ir niežėjimu. Sunkesniais atvejais gali patinti veidas ir galvos sritis. Taigi, jei nesilaukiančiai moteriai plaukų dažai gali pridaryti nemalonumų, tai kaip sureaguos įsiaudrinę nėščiųjų hormonai, – sunku nuspėti.

 

Nepaisant to, rimtų įrodymų, jog plaukų dažai kenkia moterų sveikatai – nėra. Plaukų dažai neprasiskverbia pro odą, jų sudėtinės medžiagos niekaip negali pakenkti vaikelio sveikatai – tokios nuomonės laikosi specialistai. Nėštumo metu plaukus galima dažytis tiek kirpykloje, tiek namų sąlygomis, tačiau reikėtų atidžiai rinktis dažymo priemones.

 

Vietoje Jums įprastų dažų plaukams rinkitės švelnesnius ir labiau plaukus tausojančius produktus. Nėštumo metu galima būtų prisiminti tradicinius ir kiek primirštus plaukų dažymo būdus chna ar basma dažais. Jeigu Jūs niekada nesate dažiusi savo plaukų, tai nėštumas nėra pats geriausias laikas eksperimentuoti su savo išvaizdos pakeitimu. Kardinaliai keisti plaukų spalvos nėštumo metu neverta.

 

Jeigu nusprendėte iš brunetes tapti blondine, tai kirpejai rekomenduoja susilaikyti nuo tokių eksperimentų, kadangi rezultatas bus nenuspėjamas, taip vyksta dėl hormoninių pokyčių. Po gimdymo, jeigu noras vis dar bus likęs, galėsite pakeisti plaukų spalvą. Plaukų šviesinimui taip pat patariama naudoti švelnios sudėties produktus – jie nesugeba kardinaliai pakeisti plaukų spalvos ir tikrai netapsite platinine blondine, tačiau jie suteiks plaukams natūralaus rusvumo atspalvį. Nėščia moteris gali plaukus pasidažyti sruogomis ne nuo pat šaknų.

 

Kirpėjai sako, kad šie metodai nėščioms moterims yra saugūs. Tiesa, norėtume perspėti, kad dažant plaukus gali prasidėti alerginė reakcija. Net jeigu Jūs nuolatos dažėte plaukus ir jokių alergijų nebuvo, tai nėštumo metu tokių problemų gali atsirasti, kadangi moters organizme vyksta rimti hormoniniai pakitimai ir tai atsispindi plaukuose.Jūs galite likti nusivylusios dažymo rezultatu, kadangi plaukų spalva bus visai ne tokia, kokios norėjote. Hormoniniai pakitimai siejami ir su alergijomis plaukų dažams. Gali būti, jog apsilankymo kirpykloje metu jums papasakos istoriją apie tai, kaip dažymo rezultatu nepatenkinta klientė nuėjo į vaistinę, nusipirko nėštumo testą ir jis buvo teigiamas.

 

Moterims, kurios nori būti gražios ir nuolatos atrodyti efektingai (netgi nėštumo metu), galima būtų patarti dažyti plaukus švelniomis dažymo priemonėmis (specialūs šampūnai, geliai, balzamai). Tokios priemonės neliečia vidinės plauko struktūros. Be to, jose yra specialių plaukų priežiūrai skirtų priedų ir vitaminų, suteikiančių plaukų spalvai natūralumo ir blizgesio. Šias priemones vartoti tenka dažniau nei įprastus dažus, tačiau galite būti ramios dėl savo ir būsimo vaikučio sveikatos.

 

Nėštumo metu dėl hormonų pokyčių ir dažymo susilpnėję plaukai reikalauja papildomos priežiūros. Specialios kaukės ir serumai padės Jūsų plaukams atgauti buvusį jų grožį. Galite praeiti profesionalių plaukų gydymo procedūrų kursą arba naudoti plaukų priežiūros priemones, skirtas naudoti namuose. Rinkitės tik natūralias priemones, į kurių sudėtį įeina augaliniai ekstraktai, aliejai, jūrų dumbliai.

 

Taip pat kyla klausimas, ar galima nėščioms moterims plaukus kirptis? Nuo senų laikų egzistuoja prietaras, jog to daryti jokiais būdais negalima, tačiau moksliško paaiškinimo, kodėl negalima kirpti plaukų, nėra – tiek gydytojai, tiek kirpėjai teigia, jog nėščios moterys plaukus kirptis gali.

 

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt