Apie širdį

Off Canvas

 

Apie širdį

Širdis – vienas svarbiausių ir dažniausiai minimų žmogaus organų. Šiandiena pažvelkime į ją atidžiau.

 

 

Mylime ne širdimi

 

Iš visos širdies... dvi mylinčios širdys... – gražios metaforos, bet tai – tik žodžiai. Reikalas tas, kad mylime mes ne širdimi, o hipofize, pogumburio ir endokrininės sistemos liaukomis, antinksčiais.

 

 Būtent šiose organizmo vietose gaminami hormonai, atsakingi už drugelius pilve, nemigos naktis, norus kurti eiles ir t.t. Įsimylėjimo jausmą skatina feniletilas. Būtent dėl jo susitikus su mylimuoju mus apima palaimingas virpulys ir susijaudinimas. Už pasitikėjimą ir prisirišimą atsakingas oksitocinas. Jis gaminasi meiliai apsikabinus ar glamonėjant vienas kitą, mažiną nerimo jausmą ir skatina gamintis endorfinus, sukeliančius laimės jausmą. Kuo dažniau liečiate vienas kitą, tuo daugiau kraujyje susiformuoja hormonų ir stiprėja jausmai. Širdis nurimo? Ne, tiesiog ji gavo dozę oksitocino. Į šią medžiagą reaguoja net laboratorinės beždžionės; gavusios oksitocino, jos pradėdavo meiliau rūpintis partneriu ir net atiduodavo jam savo skanėstus.

 

Užtat širdis dažniau plaka įsimylėjus, maudžia kenčiant ir šituos jausmus jaučia kiekvienas. Tikėtina, kad dėl to jai ir priskiriama meilės galia. Joga moko, kad širdyje yra galingas energetinis centras, su kuriuo, tikėtina, susijusios mūsų emocijos ir jausmai. Be to, tai vienas svarbiausių organų ir „atiduoti širdį“, reiškia patį didžiausią pasiaukojimą.

 

 

 

Širdis nepanaši į širdį

 

Nereikia būti mediku, kad suprastum, jog kraują varinėjantis raumuo visai nepanašus į tipišką širdutės simbolį. Iš kur atsirado būtent toks širdies žymėjimas? Teorijų yra kelios. Vieni teigia, kad jis buvo pasirinktas dėl to, kad tokią formą sudaro dviejų, viena prie kitos esančių gulbių kaklai. Ne veltui šie paukščiai vertinami už ištikimybę.

 

Kiti teigia, kad ji primena apnuogintą moters nugarą ir sėdmenis. Antikos gyventojai labai vertino šią moters kūno dalį ir net Afroditę vadino – deive su puikiais sėdmenimis.

 

Treti įsitikinę, kad simbolinė širdutė primena vyriško pasididžiavimo galvutę. Tiek forma, tiek ir spalva.

 

Dar yra versija, kad širdutė primena gebenės – dievo Dioniso augalo – lapus. Būtent tokias emblemas senovėje naudojo meilę už pinigus siūlančios moterys.

 

 

 

Saugokit širdį lengva ir malonu

 

Įdomus faktas – romantiška vakarienė su vynu ir šokoladu teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių veiklą. Jei vėliau seka aistringas seksas, tai mažina tikimybę susirgti širdies–kraujagyslių ligomis. Mokslininkai nustatė, kad tris kartus per savaitę besimylintys vyrai širdies problemų turi du kartus mažiau už to nedarančius. Jeigu po visko išeitų dar pusvalandį pasivaikščioti gryname ore, pas kardiologą užsuksite nebent pasisveikinti.

 

Dar vienas širdies tausojimo būdas – stiprūs ir harmoningi santykiai šeimoje, o štai meilės nuotykių ieškotojai turėtų pasisaugoti. Ir problema ne tik moralinėse kančiose. Visų pirma stresas, kuris visada kyla „vaikštant į kairę“, neigiamai veikia organizmą. Antra – vyresnio vyro artimi santykiai su jaunesne moterimi dažnai baigiasi savo jėgų pervertinimu, todėl gali prasidėto problemos su spaudimu ar net ištikti infarktas. Cheminių sekso skatinimo preparatų taip pat reiktų vengti. Galvokite, ką norit, bet ištikimybė ilgina gyvenimą.

 

Ir jokiu būdu nepamirškite draugų. Bendravimas malonioje, šiltoje kompanijoje padeda išvengti depresijų, o juokas padeda atpalaiduoti kraujagyslių sieneles ir skatina širdies raumens veiklą.


© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt