5 rankų priežiūros taisyklės

Off Canvas

 

5 rankų priežiūros taisyklės

Žiema, dėl šalčio ir vėjo rankų oda šerpetuoja, raudonuoja, džiūsta ir

greičiau sensta. Prancūzai teigia, kad patyręs vyras tik metęs žvilgsnį į moters rankas, gali pasakyti jos amžių, įpročius ir šeimyninę padėtį.

85 proc. moterų pastebi, kad žiemą oda perdžiūva ir pradeda šerpetuoti. Taip atsitinka nes dėl šalčio kraujagyslės susitraukia, todėl prastėja odos, kutikulos ir nagų maitinimas. Be to, sutrikus skysčių lipidų balansui prastėja organizmo apsauginės funkcijos. Dėl to rankos tampa grubiomis, sausomis ir nepatraukliomis. Laikantis paprastų taisyklių galima ne tik išvengti tokių nemalonumų, net ir ilgiau išlaikyti rankas jaunas ir gražias.

 

1. Valome

Atėjus žiemai manikiūro specialistai rekomenduoja daugiau dėmesio kreipti į valančias priemones. Jeigu įpratote naudotis kietu muilu, dabar pats laikas jį pakeisti skystu – jis veikia gerokai minkščiau ir drėkina odą. Rankas plaukite tik šiltu vandeniu – karštas sausina odą, šaltas daro ją grubia. Beje, baigti plauti rankas vertėtų vėsiu vandeniu – jis tonizuoja odą, sutraukia kraujagysles, tad rankų venos tampa mažiau pastebimos.

 

2. Prižiūrime

Jeigu rankos bus teisingai prižiūrimos, nebus baisios jokios žiemos problemos – sausumas, šerpetojimas, nagų skeldėjimas ir pan. Įpraskite prieš eidamos žiemą į lauką susitepti rankas maitinančiu kremu, kuris kartu atliks ir nematomų pirštinių funkciją bei papildomai saugos nuo blogo oro. Jeigu rankos visgi tapo šiurkščios, nakčiai sutepkite jas riebiu kremu ir apsimaukite medvilnines pirštines. Ryte rankos vėl bus gražios. Jeigu jūsų oda greit susierzina, vertėtų rinktis rankų kremus su ramunėlių ekstraktu. Jis dezinfekuos ir pašalins paraudimą. Vėjo nugairintai odai tiks kremai su glicerinu ar lecitinu, bei kremai ir ekstraktai su šilko proteinu. Šis ekstraktas į kosmetologiją atkeliavo iš Rytų – kinių, dirbančių su šilkverpių kokonais ir siūlais, rankų oda visada buvo minkšta ir švelni.

 

3.Saugome

Nepamirškite ir apie gilesnį odos valymą. Lengvas prasibėgimas pabaigus valyti veidą netinka. Rankų odos šveitimas – rimta ir kruopštumo reikalaujanti procedūra. Būtent taip galima panaikinti pigmentines dėmes ant rankų, išduodančias net pačios tvarkingiausios moters amžių. Jeigu po ranka neturite specialios šveitimo priemonės, ją galima pasigaminti pačioms. Tam reiks druskos. Jei išeina, naudokite smulkią jūros druską, kadangi jos sudėtyje yra beveik visi, nagų stiprinimui reikalingi, mikroelementai. Suberkite į ją bet kurių citrusinių vaisių sausas žieveles, maltą kavą ir įlašinkite kelis lašelius eterinio aliejaus. Geriausiai tinka citrinų arba kanagų aliejaus – jie stiprina nagus, naikina geltonumą. Toks šveitiklis puikiai tiks ir alkūnėms, kurioms žiemą taip pat reikia daugiau dėmesio.

 

4. Tegul rankos bus jaunos

Rankas sendina panašūs veiksniai į tuos, kurie sendina veidą. Taigi, jeigu veido kremas jums kažkuo netiko, neskubėkite jo išmesti. Jis gali puikiai atgaivinti jūsų rankas.

 

5. Vonelės būtinos

Žiemą rankoms būtinos vonelės. Jeigu ruošiatės darytis manikiūrą, rankų vonelei tiks ta pati jūros druska. Paruoškite tirpalą, kur vienas šaukštas druskos ištirpintas vienoje stiklinėje vandens ir palaikykite rankas joje 10–15 minučių. Per šį laiką oda sugers visus reikiamus mikroelementus, o kutikula suminkštės ir bus pasirengusi manikiūrui.

 

Jeigu rankos nuo šalčio paraudo, joms padės kontrastinės karšto ir šalto vandens vonelės. Palaikykite rankas kiekvienoje vonelėje po 2–3 minutes, po tris kartus kiekvienoje. Procedūrą baikite šaltoje vonelėje.

 

Taip pat žiemą naudingos ir aliejinės vonelės. Jeigu rankų oda išsausėjo, palaikykite rankas 10–15 minučių šiltame alyvuogių, migdolų arba persikų aliejuje. Po procedūros nusivalykite rankas švelnia servetėle ir nakčiai apsimaukite medvilnines pirštines. Ryte rankos vėl bus gražios.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt